Αρχική

Screenshot_348-600x300

aol_kerateaΠαρέμεινε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας ο ΑΟΛ (Δ” Κατηγορία Ανδρών, Α” φάση) νικώντας χθες 13/11/15, την Κερατέα στο «ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ» ΜΕ 62-58. Κατάμεστη η εξέδρα από τους φιλάθλους του ΑΟΛ που είχαν σπεύσει από νωρίς να ενισχύσουν με τη παρουσία τους.

Πραγματικό ντέρμπυ, με τον ΑΟΛ να μπαίνει δυναμικά στον αγώνα από τα πρώτα λεπτά και να προηγείται καθ όλη τη διάρκεια των 3 περιόδων. Στο 4ο δεκάλεπτο η πολύ καλή ομάδα της Κερατέας «χτύπησε» το παιχνίδι καλύπτοντας τη διαφορά και  στο τελευταίο ενάμισι λεπτό πέρασε μπροστά με ένα πόντο διαφορά (55-56). Ο ΑΟΛ αντέδρασε, έφερε το σκορ στο  58-56, 41″ πριν το τέλος, για να πάρει τελικά τη νίκη με 62-58

.

Screenshot_379

Συνεχίζεται το σερί στις νίκες της Ανδρικής Ομάδας Μπάσκετ του ΑΟΛ. 5η νίκη στη σειρά επικράτησε άνετα εκτός έδρας χθές ,6/11/15, στο Πικέρμι  επί της ομώνυμης Ομάδας. Γεύση από τη νίκη μας δίνουν τα 2 βιντεάκια της Προέδρου του ΑΟΛ, Άντζυς Προκόπη.

Επόμενη αναμέτρηση, το ντέρμπυ με την Κερατέα στο «Κακλαμανάκης»την ερχόμενη Παρασκευή.

Τέταρτη στη σειρά νίκη,χθες 30/10/15, της Ανδρικής Ομάδας Μπάσκετ του ΑΟΛ, αυτή τη φορά επί της Αναγέννησης Γραμματικού με 80-21

Σε κανένα σημείο του Αγώνα δεν  αισθάνθηκε ο ΑΟΛ να απειλείται στο παραμικρό από τη φιλοξενούμενη Ομάδα, αφού από τα πρώτα λεπτά πέρασε ξεκάθαρα μπροστά, τελειώνοντας το Α” δεκάλεπτο με 18-9.

Στο τέλος του Β΄δεκάλεπτου είχε  μεγαλώσει η διαφορά υπέρ του ΑΟΛ (36-16), ενώ στη λήξη του Γ” δεκάλεπτου είχε ήδη ξεκαθαρίσει ο νικητής (60-18).  Το τελικό σκορ με 80-21 δεν αφήνει περιθώρια για σχόλια καθώς η διαφορά των 59!! πόντων τα δηλώνει όλα. Δείτε φάσεις από τον αγώνα

Μια νέα  χορηγία ήρθε να προστεθεί στην βοήθεια που προσφέρουν οι φίλοι-γονείς του Α.Ο.Λ. Αυτή την φορά αφορά το τένις.Οι κ. Εμμανουήλ Άγγελος και Κωνσταντίνου Δέσποινα , γονείς αθλήτριας μας, πρόσφεραν το αντιανεμικό πανί που είχαμε τόσο ανάγκη ώστε το χειμώνα να γίνονται τα μαθήματα με μεγαλύτερη ευκολία. Τους ευχαριστούμε απο καρδιάς!